Sprawdź swój plecak

Plecaki: 8 punktów sprawdzenia

Dobry plecak to właściwy plecak we właściwym miejscu. Aby wiedzieć, na co zwracać uwagę przy wyborze plecaka, należy poznać jego najważniejsze właściwości i funkcje.

 

1. Pokrywa z kieszenią
Przestrzeń użytkowa na drobiazgi. Co jest praktyczne: Od spodu pokrywy znajduje się dalsza kieszonka na portfel, klucz i dokumenty. Całkowicie zdejmowaną pokrywą można również używać z pasem od spodu jako torbę na biodra. Klapa pokrywy służy do powiększenia objętości.

2. Regulacja długości
Każdy człowiek jest inny. Aby zapewnić optymalne dopasowanie plecaków McKINLEY w każdej sytuacji, są one regulowane względem wzrostu i budowy.

3. Pasy na ramiona
Pasy na ramiona posiadają anatomiczny kształt, co zapobiega gnieceniu lub wrzynaniu się. Rozkładają one całkowite obciążenie na jak największą powierzchnię, dzięki czemu redukują punktowe obciążenie.

4. Pas na biodra
Służy przenoszeniu wagi plecaka na miednicę i odciąża dzięki temu ramiona. Aby móc przyjąć obciążenie, musi być zbudowany z dwóch warstw - miękkiej przy ciele, wzmocnionej na zewnątrz.

5. Poduszka pod plecy
Wysokiej jakości poduszki z przewiewnego włókna typu Mesh, zapewniają wentylację i odpowiednie dopasowanie oraz chronią plecy przed ewentualnie nierówną zawartością plecaka.

6. Kieszenie boczne
Zależnie od ich wielkości, kieszenie boczne sumożliwiają przechowywanie sprzętu o większych gabarytach jak np. stelaż do namiotu lub statyw fotograficzny.

7. Pasy ściągające
Komprymują zawartość plecaka, przez co chronią ją przed przemieszczaniem się. Dzięki temu można mieć lepszą kontrolę nad plecakiem, co jest ważnym kryterium, przede wszystkim w trudnym terenie.

 

8. Dolna kieszeń

Daje sporą przestrzeni do przechowywania ciężkiego sprzętu o większych gabarytach jak namiot i śpiwór.