Rodzaje butów

Jaki but na jakie przeznaczenie? Tutaj znajdziecie państwo odpowiedź!

Buty wielofunkcyjne
Doskonałe na utwardzonych szlakach w płaskim terenie, w podróży lub na co dzień: Modele Low-Cut (półbuty) z dobrze tłumioną, nie tak sztywną podeszwą z wyrazistym profilem. Skórzany lub syntetyczny materiał przyszwy. W celu odporności na wszelką pogodę, buty wielofunkcyjne powinny być wyposażone w wodoszczelną, oddychającą membranę (AQUAMAX).

Lekkie buty wędrowne
Optymalny rodzaj buta do codziennych wędrówek w pagórkowatym, trudnym do pokonania terenie. Przydaje się jednak również w podróży lub na co dzień. Względem budowy i przyszwy lekkie buty wędrowne są porównywalne z butami wielofunkcyjnymi, posiadają jednak cholewę do wysokości kostki, przez co zapewniają lepsze utrzymanie się w trudnym terenie.

Buty wędrowne
Ten rodzaj buta znajduje zastosowanie w wędrówkach jednodniowych, ale równięż w terenie kamienistym, gdzie brakuje szlaków. Dzieki sztywniejszej i wyższej cholewie, buty wędrowne jeszcze lepiej podpierają nogę niż lekkie buty wędrowne sięgające kostki. Ponadto podeszwa jest stywniejsza, dzięki czemu nie odczuwa się korzeni i kamieni.

Buty trekkingowe
Optymalny wybór dla wędrówek w górach i trekkingowych, również poza utwardzonymi szlakami. Modele McKINLEY posiadają bardzo mocną, stabilną cholewę, która podpiera nogę w terenie poza szlakami i przy pełnym plecaku. Bardzo sztywna, nie aż tak tłumiona podeszwa zapewnia większą pewność kroku. Należy zwracać uwagę na oddychającą, szybkoschnącą podszewkę AQUAMAX.